امروز: سه شنبه، 6 اسفند 1398

گیاه دارویی شاطره

یکی از این گیاهان دارویی که می توان از آن به عنوان یک داروی مفید برای بهبود بیماری‌های کبدی و صفراوی نام برد، گیاه شاه تره است.
شاه تره که دارای نام های دیگری چون فالینوس، پیت پاپارا، هلیانه، سلطان البقول، سفیا، شیتره، خاص تره و.. می باشد، گیاهی است علفی، کوتاه با برگ های ریز و با بریدگی های ریز و گل های کوچک که خوشه انتهایی آن به رنگ بنفش مایل به قرمز است و چند نوع مذکور در کشور ایران به طور خودرو در باغ های انگور و کنار دیوار ها و زمین های نرم و متروک می روید و در اردیبهشت و خرداد گل می دهد.
طبیعت شاه تره گرم و تر است. اطبا ایرانی آب جوشانده برگ های شاه تره و یا مایعی که از برگ های تازه آن می گیرند را برای شستشو زخم ها به خصوص زخم های سوداوی و جرب استفاده می نمایند.

اتمام فيلمبرداري تله فيلم“شاتره”


تله فيلم سينمايي “شاتره ” به سفارش صدا و سيماي مرکز فارس براي شبکه سراري توليد مي شود . اين تله فيلم که روايت سال هاي 1357 و آن حال و هوا را دارد  به تهيه کنندگي محمدجواد مرادي ، کارگردانی ایمان افشاریان و با بازی زهرا سعیدی و احمد علامه در خانه تاریخی فروغ الملک ،مسجد مشير،  ، کارگاه ژاله و خيابان هاي اطراف شاهزاده قاسم  در شهر شيراز فيلمبرداري شد.